DIVISION I EAST

First Team Offense

Ty Vitko (QB) Dover; Willem Federico (Receiver) Dover; Jacob McCormack (OG) Dover; Zac Tucker (RB) Exeter; Doug Lenihan (C) Exeter; Ryan Whitney (OT) Exeter; Nick Van der Merwe (OG) Exeter; Sam Wolff (PK) Exeter; Oscar Lalime (WR) Portsmouth; Nolan Pafford (OG) Portsmouth; Eli Witham (OT) Winnacunnet; Jordan Fuller (RB) Winnacunnet; Joe MacDougall (TE) Winnacunnet.

First Team Defense

Luc Normandeau (LB) Dover; Aaron Oroh (DB) Dover; Blake Parmer (DB) Dover; Thatcher Allen (DT) Exeter; Spencer Clark (DE) Exeter; Can Knight (LB) Exeter; Adam Gray (DB) Exeter; Josh Morissette (P) Exeter; Thor Griffith (DT) Portsmouth; Casey Gladu (LB) Portsmouth; Kealian Craig (DB) Spaulding; Hudson White (DL) Spaulding; James Phennicie (DT) Winnacunnet; Tyler Hoar (DB) Winnacunnet; Lou Granger (DB) Winnacunnet; Devin Miller (LB) Winnacunnet.

Honorable Mention Offense

Dylan Murphy (RB) Dover; Ryan Grijalva (QB) Exeter; Josh Antal (OT) Exeter; Zach Crowell (Receiver) Portsmouth; Matt Lovern (OT) Portsmouth; Darrin Keller (OT) Spaulding; Jaob Tomlins (OT) Winnacunnet; Keith Albergo (C) Winnacunnet; Brendan Kacmarcik (RB) Winnacunnet.

Honorable Mention Defense

Evan Santello (DL) Dover; Jack Gillis (LB) Exeter; Jake Ross (DB) Exeter; Carter Young (NG) Exeter; Owen Kane (LB) Portsmouth; Josh Chase (DB) Winnacunnet; Richard Camarato (LB) Winnacunnet; Anthony Salvaggio (DT) Winnacunnet.

DIVISION I NORTH

First Team Offense

Ryan Toscano, Sr. Bedford; Harrison LeGoullon, Sr., Bedford; Thomas Morgan, Sr. Bedford; Jacob Collins, Sr., Bedford; Madison Lucontoni, Sr., Bedford; Charlie Kneissl-Williams, Jr., Bedford; Zach Miles, Sr., Concord; Adrian Kennedy, Sr., Concord; Alex Hawkom, Sr., Central; Nick Olibrice, Sr. Central; Justus Brady, Sr., Central; Dan Locke, Sr., Goffstown; Eric Lefave, Sr., Goffstown, Josh Wight, Sr. Goffstown; Sean Leahy, Sr. Goffstown.

First Team Defense

Christian Bourgeois, Sr., Bedford; Andrew Twite, Sr., Bedford; Lucien Mumpini, Sr., Bedford; Zachary Garron, Sr., Bedford; Torey Helton, Jr., Bedford; Cooper Varano, Sr., Central; Jassia Francis, Jr., Central; Isaiah Jubrey, Sr., Central; Dylan Feliciano, Sr., Central; Tyrique Noel, Sr., Memorial; Giovanni Hartford, Sr., Memorial; Josh Picard, Sr. Goffstown; Evan Cuddy, Sr., Goffstown; Ben Dodge, Sr. Goffstown; Jack Stinnett, Sr., Goffstown.

Honorable Mention

Timothy Galamaga, Sr., Bedford; Ryan Donahue, Sr., Bedford; Timothy Greene, Jr., Bedford; TJ Crowley, Soph., Bedford; Soloman Sanchez, Soph., Bedford; Cole Wheeler, Sr., Bedford; Alex Pantelakos, Sr. Bedford; Isaac Gladey, Sr. Concord; Ronan McGonigle, Jr. Concord; Cam Varney, Sr., Central; Miguel Gensee, Jr., Central; Nick Godbois, Jr., Central; Chris Coburn, Sr. Memorial; Jevohn Collier, Jr., Memorial; Marcus Rusch, Jr., Goffstown; Brad Baxter, Jr., Goffstown; Josh Juneau, Sr., Goffstown.

DIVISION I SOUTH

First Team Offense

Owen Gormley (OL) Salem; Rob Fahey (OL) Pinkerton; Allen Gault (OL) Pinkerton; Josh Berube (OL) Londonderry; Bobby DiCicco (OL) Windham; Cody Stevens (TE) Windham; Tommy Emrick (RB) Windham; Gannon Fast (RB) Pinkerton; Gennaro Marra (RB) Pinkerton; Jeff Wiedenfeld (RB) Londonderry; Cody Potter (QB) Windham; Evan Cormier (QB) Londonderry; Alex Tveter (P) Pinkerton.

First Team Defense

Jared White (DL) Salem; Jordan Labossiere (DL) Salem; Patrick Hagearty (DL) Londonderry; Blaine Hopkins (DL) Londonderry; Will Michaud (LB) Salem; Jake MacInnis (LB) Pinkerton; Jackson Clark (LB) Pinkerton; Ryan Marotta (DB) Windham; Jake Holland (DB) Londonderry; Nick Lombard (DB) Pinkerton; Alex Tsetsilas (DB) Londonderry; Christopher Burke (PK) Windham.

Second Team Offense

Brendan Bedell (OL) Londonderry; Tim Bajek (OL) Londonderry; Cooper Bartlett (OL) Londonderry; Josh Ozoria (OL) Salem; Mason Belsky (OL) Windham; Sebastian Mosher (TE) Salem; Brandon Wall (RB) Salem; Tyler Kayo (RB) Londonderry; Riley Desmarais (RB) Windham; Dan Hayes (QB) Timberlane; Cole Keegan (WR) Londonderry.

Second Team Defense

Beau Dillon (DL) Salem; Mike Sarette (DL) Pinkerton; Dylan Szostak (DL) Windham; Evan Wilson (LB) Pinkerton; Jack Ogden (LB) Londonderry; Ben Psaledas (LB) Londonderry; James Ference (DB) Salem; Ryan Auger (DB) Pinkerton; Matt Pemberton (DB) Londonderry; Seth Maffeo (DB) Windham; Antonio Pallaria (DB) Timberlane; Zack Chau (PK) Londonderry; Zach Gibbons (P) Salem

Honorable Mention

Aiden Goujon, Pinkerton; Kyle Poulin, Salem; Michael Ference Salem; Cam Babine, Londonderry; AJ Thistle, Londonderry; Cam Lovett, Timberlane; Sean Rudd, Timberlane; Cam Burns, Windham; Stefan Robert, Windham.

DIVISION I WEST

First Team Offense

Curtis Harris (ATH) Nashua North; Brian Montminy (ATH) Nashua North, Keegan Murphy (OL) Keene; Eric Griffin (OL) Merrimack; Cole Keefe (OL) Merrimack; Garrett Hillard (OL) Nashua North; Josh McElligott (OL) Nashua North; Brayden McDonald (OL) Nashua South; James Dowling (QB) Merrimack; Ben Eichman (RB) Merrimack; Jaylen Pacheco (RB) Nashua South; Austin Hiscoe (WR) Bishop Guertin; Joey Lupo (WR) Bishop Guertin; Taylor Letourneau (WR) Keene; Devin Wood (WR) Merrimack; Austin Ouellette (WR) Nashua North.

First Team Defense

Ryan Bue (DB) Bishop Guertin; Zach Twardosky (DB) Merrimack; Tristan Wood (DB) Merrimack; Tanner Plourde (DB) Nashua South; Kyle Baker (DL) Bishop Guertin; Manning Kirker (DL) Keene; Jared Dyer (DL) Merrimack; Thomas Hayes (DL) Merrimack; Jordan Petrocelli (DL) Merrimack; Vinnie Priore (DL) Nashua North; Nathaniel Tejeda (DL) Nashua South; Ethan Holt (LB) Bishop Guertin; Matt Jankowski (LB) Keene; Adam Thornton (LB) Merrimack; JJ Arnesen (LB) Nashua South; Jason Compoh (LB) Nashua South

Honorable Mention Offense

Brendan Callahan (WR) Bishop Guertin; Nick Connerty (OL) Bishop Guertin; Mike Terrazzano (OL) Bishop Guertin; Nate Appel (OL) Keene; Tucker Brown (ATH) Keene; Garrett Murray (WR) Merrimack; Harley Ciardi (OL) Nashua North; Mike Loveless (QB) Nashua North; Brandon Martin (OL) Nashua South; Dante Young (QB) Nashua South.

Honorable Mention Defense

Jacob Scholefield (LB) Bishop Guertin; Travis Emery (DL) Keene; Gabe Fletcher (LB) Keene; Bobby Bunis (LB) Merrimack; Nate Harris (DB) Merrimack; Donovan LaBate (LB) Nashua North; Spencer Whiting (LB) Nashua North; Charlie Collins (DL) Nashua South; Jake McDevitt (DB) Nashua South; Kyle O’Connor (LB) Nashua South.

DIVISION II SOUTH

First Team Offense

John Lohnes (QB) Souhegan; Brett Lindsay (RB) Pelham; Jaymeson Maheux (RB) Manchester West; Quintan Wimmer (WR) Hollis/Brookline; Will McLean (WR) St. Thomas; Owen Snively (TE) Sanborn; Trey Johnson (Flex) Souhegan; Tom Keegan (OL) Alvirne; Andrew Stockwell (OL) ConVal; Reis Gondstra (OL) Souhegan; Jeremiah Lones (OL) Hollis/Brookline; Randy Johnson (OL) Manchester West; Peter Wetherill (P) ConVal; Andy Basque (PK) Hollis/Brookline; Grady Hudson (KR) Alvirne.

First Team Defense

Colton Burrows (DL) Milford; Greg Ellis (DL) Alvirne; Luke Botticelli (DL) Sanborn; Alex Karpawich (DL) Souhegan; Eddie Shliman (LB) Pelham; Jake Grassett (LB) Souhegan; Evan Briggs (LB) St. Thomas; Mitch Dobek (LB) Alvirne; Gavin Urda (DB) Milford; Mike Gillespie (DB) Hollis/Brookline; Charlie Katin (DB) Pelham; Edwin Estevez (DB) St. Thomas; Kyle Gora (DB) Alvirne.

Second Team Offense

Sander Wimmer (QB) Hollis/Brookline; Owen Zalenski (RB) Milford; Alex Giuffrida (RB) Alvirne; Luke Manning (WR) Souhegan; Jack Reagan (WR) Alvirne; Jordan Escabi (TE) Manchester West; Jamie Bertrand (Flex) Alvirne; Alex Taylor (OL) Milford; John Porter (OL) Alvirne; Dan Youch (OL) St. Thomas; Austin Etchells (OL) Hollis/Brookline; Kevin Johnson (OL) Manchester West; Austin Kalinowski (PK) Sanborn; Todd Dabrio (KR) Sanborn.

Second Team Defense

Nik Lapan (DL) Milford; Sampson Hodges (DL) Milford; Stone Compton (DL) St. Thomas; Liam Denihy (DL) ConVal; Caden Zalenski (LB) Milford; Mike Maroun (LB) Souhegan; Hunter Lessard (LB) St. Thomas; Quin Connors (LB) Hollis/Brookline; Morgan Williams (DB) Alvirne; Colby Travis (DB) Pelham; Luke Civiello (DB) Souhegan.

Player of the Year: Shawn DeKorne, St. Thomas

Coach of the Year: Robin Bowkett, Souhegan

DIVISION II NORTH

First Team Offense

Jacob Cole, Sr. (QB) John Stark; Patrick Malm, Sr. (RB) Plymouth; Steve Guerrette, Jr. (RB) Bow; Simon Roach, Sr. (RB) Hanover; Jack Wixson, Sr. (WR) Bow; Jeffrey Holt, Sr. (TE) Hanover; Bobby Putnam, Sr. (OL) Hanover; Andrew Berube, Jr. (OL) Bow; Steven Shute, Sr. (OL) Plymouth; Tracy Cristiano Sr. (OL) Plymouth; Sloan Rogers, Sr. (OL) Kennett; Sam Pollard. Sr. (K) Kennett; Thomas Rolla, Jr. (KR) Bow.

First Team Defense

Noah Bellemore, Sr. (DL) John Stark; Camden MacDonald, Sr. (DL) Plymouth; Jackson Palombo, Sr. (DL) Plymouth; Matthew Nicholls, Sr. (DL) Bow; Jack Loftus, Jr. (DL) Bow; Kegan Silovich, Sr. (LB) Hanover; Dom Jones, Jr. (LB) Kennett; Cameron Mann, Sr. (LB) Kingswood; Jacob Ridenour, Jr. (LB) John Stark; Christopher Wheeler, Jr. (LB) Bow; Tony Velez, Sr. (DB) Plymouth; Hunter Lessard, Sr. (DB) Plymouth; Caleb Morse, Jr. (DB) Hanover.

Second Team Offense

Cody Bannon, Soph. (QB) Plymouth; Alex Cheek, Soph. (QB) Gilford-Belmont; Bo Lyons, Sr. (RB) John Stark; Rick Hazeltine, Sr. (RB) Merrimack Valley; Griffin Young, Sr. (RB) Hanover; Patrick Carr, Sr. (TE) Gilford-Belmont; Cole Sweeney, Sr. (OL) Kennett; Lucas Guerrette, Sr. (OL) John Stark; Benjamin Boisvert, Sr. (OL) Bow; Harley Huddleston, Sr. (OL) Merrimack Valley; Elijah Putnam, Sr. (OL) Hanover; Ethan Ouellette, Jr. (KR) Kennett; Kayden Easter, Jr. (K) John Stark.

Second Team Defense

Bobby Graustein, Soph. (DL) Kennett; Dakota Hanchett, Sr. (DL) Hanover; Jacob Stearns, Sr. (DL) Kennett; Jonathan Mitchell, Soph. (LB) Gilford-Belmont; Seamus O’Reilly, Sr. (LB) Bow; Joe D’Ambruoso, Soph. (LB) Plymouth; Brandon Jawidzik, Sr. (LB) Pembroke; Justin Olson, Jr. (DB) Kennett; Nick Qualey, Sr. (DB) Plymouth; Nikos Biskaduros, Jr. (DB) John Stark.

Player of the Year: Owen Brickley, Plymouth

Coach of the Year: Chris Sanborn, Plymouth

All-division teams are selected by the state’s high school football coaches.

Tags