Manchester City Meet

Boys’ Team Scores: 1, Manchester Memorial, 149; 2, Trinity, 55; 3, Manchester Central, 36; 4, Manchester West, 26.

100: 1, Ken Kabambi (MW), 11.64; 2, Ryan Kenny (MM), 11.82; 3, Jacob Rollins (MM), 11.87.

200: 1, John Thibault (T), 23.68; 2, Ryan Kenny (MM), 23.72; 3, Ken Kabambi (MW), 23.80.

400: 1, Zach Miller (MM), 52.39; 2, John Thibault (T), 53.38; 3, Jasper Fougere (T), 53.70.

800: 1, Alex Cermak (T), 2:05.69; 2, Kristjan Fraser (MM), 2:11.29; 3, James Barrett (T), 2:16.80.

1600: 1, Evan Clark (MM), 4:53.51; 2, Clay Young (MC), 4:55.27; 3, Tyler Lavallee (MM), 4:56.64.

3200: 1, Danny Donovan (T), 10:19.16; 2, Evan Clark (MM), 10:57.18; 3, Joshua Rivers (MM), 11:08.11.

110 Hurdles: 1, Ryan Kenny (MM), 15.68; 2, Luis Cruz (MM), 17.16; 3, Thomas Gerton (MM), 17.59.

300 Hurdles: 1, Ryan Kenny (MM), 42.03; 2, Thomas Gerton (MM), 42.30; 3, Hunter Cole (T), 44.41.

4 x 100 Relay: 1, MW (Kane, Maheux, St, Felix, Kabambi), 45.50; 2, T (Fougere, Cote, Hudson, Thibault), 45.87; 3, MC (Anderson, Kelly, Joyal, Barber), 47.96.

4 x 400 Relay: 1, T (Fougere, Cermak, Cote, Thibault), 3:36.47; 2, MM (Miller, McGandy, Fraser, Gerton), 3:40.98; 3, MW (Tyler, Tyler, Kabambi, Frazier), 3:50.36.

High Jump: 1, Tyrique Noel (MM), 5-6; 2, Jaden Preston (MC), 5-4; 3, Jakub Zienkiewicz (MM), 5-2.

Pole Vault: 1, Thomas Gerton (MM), 11-6; 2, Mitchell Nault (MM), 9-0; 3, Sebastian Ruge (MM), 8-0.

Long Jump: 1, Jack Hudson (T), 19-5; 2, Jacob Rollins (MM), 18-3; 3, Jaylen Jones (T), 18-2.25.

Triple Jump: 1, Tyrique Noel (MM), 41-6; 2, Jaymeson Maheux (MM), 41-0.25; 3, Isaiah Sapp-Consaul (MC), 39-3.

Shot Put: 1, Jassiah Francis (MC), 44-2.5; 2, Michael Violette (MM), 36-9; 3, Basil High (MM), 36-5.5.

Discus Throw: 1, Jassiah Francis (MC), 122-6; 2, Jack Sharpe (MM), 109-3; 3, Sam Guerrero (T), 94-6.

Javelin Throw: 1, Ryan Maloney (MM), 134-10; 2, Michael Violette (MM), 129-7; 3, Collin Lafleur (MM), 126-7.

Girls’ Team Scores: 1, Manchester Memorial, 139; 2, Manchester Central, 82; 3, Manchester West, 30; 4, Trinity, 3.

100: 1, Liddy Houghton (MC), 13.04; 2, Weini Sono (MM), 13.12; 3, Paige Thibeault (MM), 13.25.

200: 1, Liddy Houghton (MC), 27.11; 2, Weini Sono (MM), 27.48; 3, Asia Mercier (MM), 27.71.

400: 1, Asia Mercier (MM), 1:00.33; 2, Katelyn Pepin (MC), 1:03.61; 3, Taylor Rogers (MC), 1:05.66.

800: 1, Corinne Robitaille (MW), 2:15.83; 2, Morgan Nault (MM), 2:28.42; 3, Paige Graziano (MM), 2:38.25.

1600: 1, Julia Robitaille (MW), 5:28.16; 2, Carley Crain (MC), 5:29.42; 3, Emma Krantz (MC), 6:02.39.

3200: 1, Julia Robitaille (MW), 12:13.39; 2, Madelyn Petersen (MM), 13:33.89; 3, Paige Graziano (MM), 13:41.28.

100 Hurdles: 1, Jordan Velie (MM), 18.02; 2, Madi Lamper (MW), 18.27; 3, Feranmi Edokpolo (T), 18.34.

300 Hurdles: 1, Lela Connors (MM), 50.96; 2, Mya Joseph (MW), 57.51; 3, Jordan Velie (MM), 57.81.

4 x 100 Relay: 1, MC (Hudson, Bangasimbo, Masumbuko, Houghton), 52.84; 2, MM (Morse, Sono, Mcfarland, Thibeault), 52.89; 3, MW (Lamper, Rosa, Joseph, Robitaille), 55.38.

4 x 400 Relay: 1, MM (Bartnicki, Connors, Mercier, Nault), 4:15.25; 2, MC (Krantz, Tsang, Rogers, Pepin), 4:29.28.

High Jump: 1, Katelyn McDonnell (MM), 4-8; 2, Talia Morgan (MM), 4-6; 3, Shannon Sullivan (MM), 4-4.

Pole Vault: 1, Lela Connors (MM), 7-0; 2, Katelyn McDonnell (MM), 6-6; 3, Allyson DiMino (MM), 5-0.

Long Jump: 1, Asia Mercier (MM), 15-0; 2, Ashlynn Ducharme (MC), 14-9,25; 3, Lela Connors (MM), 14-0.75.

Triple Jump: 1, Katelyn McDonnell (MM), 31-6.5; 2, Lexi Roux (MC), 31-4.5; 3, Ashlynn Ducharme (MC), 30-1.

Shot Put: 1, Midalia Baez (MC), 29-0.5; 2, Emma Fuller (MM), 22-10; 3, Kaylee Covey (MC), 22-8.

Discus Throw: 1, Suzana Rivera (MM), 94-3; 2, Eve Sylvain (MM), 78-3; 3, Lilliana McCullough (MM), 75-7.

Javelin Throw: 1, Kaylee Covey (MC), 86-2; 2, Olivia McNelly (MM), 78-11; 3, Rebecca Dwire (MC), 76-8.

Londonderry Invitational

Boys’ results

100: 1, Conor Seleny (Pinkerton), 11.26; 2, Matthew Garafano (Windham), 11.52; 3, Johnathan Paulhamus (Merrimack), 11.64.

200: 1, Conor Seleny (Pinkerton), 22.72; 2, Zach Verow (Bedford), 23.02; 3, Justin Cassidy (Londonderry), 23.07.

400: 1, Zach Verow (Bedford), 50.10; 2, Sean Leahy (Goffstown), 50.63; 3, Davante Mckoy-Sophes (Alvirne), 51.20.

800: 1, Zach Plaza (Pinkerton), 1:57.61; 2, Joseph Curran (Nashua North), 1:58.75; 3, Andrew Peyton (Merrimack), 1:59.55.

1600: 1, Aidan Kindopp (Keene), 4:25.13; 2, Jeffrey Allen (Campbell), 4:25.14; 3, David Reynolds (Merrimack Valley), 4:27.38.

3200: 1, David Reynolds (Merrimack Valley), 9:36.32; 2, David Cook (Concord), 9:46.93; 3, Gediyon Prince (Nashua North), 9:53.14.

110 Hurdles: 1, Adam Spencer (Pinkerton), 15.11; 2, John Elie (Pelham), 15.29; 3, Nasir Perry (Nashua North), 15.31.

300 Hurdles: 1, Conor Seleny (Pinkerton), 39.39; 2, John Elie (Pelham), 39.66; 3, Dylan Lessard (Merrimack Valley), 41.91.

4 x 100 Relay: 1, Pinkerton (John Brooks, Conor Seleny, Patrick Cotnoir, Benjamin Fleming), 43.80; 2, Merrimack (Johnathan Paulhamus, Ben Eichman, Zach Twardosky, Adam Thornton), 43.84; 3, Windham (Curtis Shattuck, JP Wallace, Quinn Cerami, Matthew Garafano), 44.57.

4 x 400 Relay: 1, Nashua South (Eric Carlo, Maxim Merkuryev, Jason Compoh, Brendon Frost), 3:31.95; 2, Merrimack Valley (Dylan Lessard, Christian Oglesby, Seth Baylus, Christian Bortnick), 3:33.78; 3, Concord (Nick Richards, Tom Dean, Fisto Ndayishimiye, Jackson Wilkes), 3:34.71.

4 x 800 Relay: 1, Concord (Eben Bragg, Martin O’Sullivan, Fisto Ndayishimiye, Ryan Devine), 8:21.45; 2, Merrimack (Ryan Fischer, Adam Ellis, Andrew Frothingham, Elijah Demeo), 8:28.35; 3, Windham (Rohan Rai, Jacob Kuczynski, Cole Flenniken, JP Wallace), 8:29.81.

High Jump: 1, Ethan Holt (Bishop Guertin), 6-4; 2, Joseph Wegman (John Stark), 6-0; 3, Alex Opsahl (Keene), 5-10.

Pole Vault: 1, Jacob Pacheco (Bishop Guertin), 12-6; 2, Jimmy Fitzgibbons (Londonderry), 11-6; 3, Will Tanski (Lebanon), 11-0.

Long Jump: 1, Lucien Mumpini (Bedford), 21-9.5; 2, Sean Leahy (Goffstown), 19-10.5; 3, Colton Boursier (Pinkerton), 19-9.

Triple Jump: 1, Joron Harrell (Pinkerton), 43-5.5; 2, Adam Spencer (Pinkerton), 40-3.75; 3, Ben Eichman (Merrimack), 40-2.

Shot Put: 1, Patrick Hagearty (Londonderry), 50-7; 2, Jared Dyer (Merrimack), 47-11.25; 3, Jassiah Francis (Manchester Central), 45-10.

Discus Throw: 1, Joshua Hoffman (Campbell), 151-03; 2, Patrick Hagearty (Londonderry), 144-2; 3, Jassiah Francis (Manchester Central), 133-11.

Javelin Throw: 1, Jackson Wiley (Bedford), 143-03; 2, Brendon Frost (Nashua South), 142-03; 3, Parker Joyce (Bedford), 137-07.

Girls’ results

100: 1, Grace Devanny (Concord), 12.59; 2, Autumn Aronofsky (Salem), 12.77; 3, Ashley Griffin (Londonderry), 13.02.

200: 1, Grace Devanny (Concord), 25.65; 2, Gwenyth Dahlinger (Pelham), 26.61; 3, Angie Suaza (Nashua South), 27.01.

400: 1, Adrienne Mckoy-Sophes (Alvirne), 1:02.20; 2, Chantal Finlay (Nashua North), 1:02.31; 3, Julianna Messina (Concord), 1:03.19.

800: 1, Fiona Doherty (Bishop Guertin), 2:20.86; 2, Carly Rinko (Bedford), 2:20.91; 3, Chloe Trudel (Souhegan), 2:23.98.

1600: 1, Sophia Reynolds (Merrimack Valley), 5:08.47; 2, Chloe Trudel (Souhegan), 5:14.57; 3, Georgia Jones (Souhegan), 5:17.69.

3200: 1, Sophia Reynolds (Merrimack Valley), 11:21.71; 2, Cali Coffin (Nashua South), 11:29.10; 3, Morgane Orcutt (Concord), 11:29.68.

100 Hurdles: 1, Sydney Lewis (Nashua South), 16.44; 2, Sheridan McGadden (Bedford), 16.46; 3, Nikki Longua (Londonderry), 16.75.

300 Hurdles: 1, Brianna CoCo (Bedford), 47.47; 2, Megan O’Brien (Pinkerton), 47.88; 3, Sheridan MycGadden (Bedford), 47.90.

4 x 100 Relay: 1, Bedford (Veronica Gikas, Hannah Mikol, Brianna CoCo, Taryn Naftali), 50.94; 2, Merrimack (Sydney Ogbunamiri, Mary Vance, Melanie Hutchinson, Johanna Koroma), 50.99; 3, Nashua South (Madeline Stevens, Kourtney Lopez, Vanessa Norton, Sydney Lewis), 51.02.

4 x 400 Relay: 1, Nashua South (Vanessa Norton, Nadezhda Nadia Zhecheva, Hannah Swain, Angie Suaza), 4:07.51; 2, Bedford (Sheridan McGadden, Hannah Mikol, Brianna CoCo, Taryn Naftali), 4:12.34; 3, Concord (Sarah White, Julianna Messina, Kayleigh Doherty, Grace Devanny), 4:14.14.

4 x 800 Relay: 1, Keene (Hannah Shepard, Isabelle Fleuette, Mia Brown, Mikayla Randall), 9:53.62; 2, Bedford (Haley Schmitt, Lily Mooney, Delaney Flanagan, Carly Rinko), 9:58.82; 3, Salem (Katya Rojco, Emma Gannon, Bethany Graham, Silvia Caddell), 10:04.63.

High Jump: 1, Skyler Bomba (Alvirne), 5-4; 2, Sydney Lewis (Nashua South), 5-2; 3, Theresa Irving (Merrimack Valley), 5-0.

Pole Vault: 1, Suzie Moore (Londonderry), 10-3; 2, Skyler Bomba (Alvirne), 10-0; 3, Ashley Griffin (Londonderry), 9-6.

Long Jump: 1, Julia Zhang (Nashua South), 16-5.75; 2, Adoabieze Nwankwo (Nashua North), 16-2.5; 3, Grace Jones (Bishop Guertin), 15-11.75.

Triple Jump: 1, Julia Zhang (Nashua South), 35-9.25; 2, Megan O’Brien (Pinkerton), 34-2.75; 3, Skyler Bomba (Alvirne), 33-2.75.

Shot Put: 1, Victoria Conrad (Nashua North), 38-8.5; 2, Gabriella Forte (Bedford), 34-02; 3, Kathryn Lynn (Nashua North), 34-02.

Discus Throw: 1, Lily Jackson (Hollis-Brookline), 113-09; 2, Lauren Ponto (Londonderry), 95; Akolam Wambu (Londonderry), 94-6.

Javelin Throw: 1, Aliana Mercado (Nashua North), 110-3; 2, Samantha Franks (Pinkerton), 100-5; 3, Hannah Frazier (Pinkerton), 98-09.