Ryan Kenny won the 55-meter hurdles and the 300-meter run, helping the Manchester Memorial boys to victory in Sunday’s four-school city meet at UNH’s Paul Sweet Oval.

Central, led by individual winners Liddy Houghton, Katelyn Pepin, Fiona Doherty and Midalia Baez, won the girls’ meet.

Indoor track

Sunday at UNH’s Paul Sweet Oval

Morning session

Girls’ team scores: 1, Nashua South, 107; 2, Nashua North, 60; 3, Kingswood, 43; 4, Alvirne, 29; 5, Merrimack 24, 6, Hollis/Brookline 13; 7, Bow 7; 8, Kearsarge, 6; 9, Goffstown, 2.

Winners

55 meters: Abby Coy, Nashua North, 7.94. 300: Vanessa Norton, Nashua South, 45.54. 600: Hannah Swain, Nashua South, 1:47.54. 1,000: Adele Alexander, Merrimack, 3:18.34. 1,500: Mya Dube, Kearsarge, 4:49.94. 3,000: Lydia Mathson, Nashua South, 11:32.54. 55 hurdles: Sydney Lewis, Nashua South, 9.64. 4-by-160 relay: 1, South (Lewis, Kourtney Lopez, Ahana Thapa, Madeline Stevens), 1:31.64. 4-by-400 relay: 1, South (Swain, Vanessa Norton, Nadezhda Nadia Zhecheva, Sarah Signorello), 4:36.54. High jump: Lewis, South, 5-2. Long jump: Caitlin Carpenter, Kingswood, 15-9.25. Shot put: Kathryn Lynn, North, 30-9.25.

Boys’ team scores: 1, Nashua North, 84; 2, merrimack, 56; 3, Hollis/Brookline, 36; 4, Nashua South, 28; Goffstown, 27; 6, Alvirne, 22; 7, Kingswood, 15; 8, Bow, 14; 9, Kennett, 11.

Winners

55 dash: Adam Thornton, Merrimack, 6.94. 300: Vladomir Jungkam, Nashua North, 39.04. 600: Christopher Keefe, Nashua South, 1:30.64. 1,000: Gediyon Prince, North, 2:48.94. 1,500: Andrew Peyton, Merrimack, 4:23.94. 3,000: Joseph Curran, North, 9:16.54. 55 hurdles: Nasir Perry, North, 8.54. 4-by-160 relay: North (Austin Ouellette, Triston Delicema, Xavier Provost, Isaac Smith), 1:19.04. 4-by-400 relay: 1, Merrimack (Thornton, Eric Stack, Elijah Demeo, Ryan Fischer), 3:50.84. High jump: Andre Ostaudelafont, North, 5-10. Long jump: Sean Leahy, Goffstown, 19-10. Shot put: Justin Broussard, Alvirne, 39-00.50.

Afternoon session

Girls’ team scores: 1, Bedford, 84; 2, Pinkerton, 83; 3, Keene, 47; 4, Hanover, 26; 5, Londonderry, 23; 6, Concord, 16; 7, Lebanon, 2; 8, Monadnock, 1.

Winners

55 dash: Amelia Graves, Pinkerton, 7.64. 300: Graves, Pinkerton, 42.84. 600: Mikayla Randall, Keene, 1:44.74. 1,000: Carly Rinko, Bedford, 3:11.84. 1,500: Meghan Cross, Pinkerton, 5:10.14. 3,000: 1, Alexis Mahoney, Bedford, 11:35.94. 55 hurdles: Brianna CoCo, 9.54. 4-by-160 relay: Bedford (Veronica Gikas, Hannah Mikol, CoCo, Elizabeth Flynn), 1:30.24. 4-by-400 relay: Pinkerton (Macy Graves, Jordan Vaillancourt, Megan O’Brien, Amelia Graves), 4:18.24. High jump: Emily Lesburt, Pinkerton, 5-01. Long jump: Iyla Cousins, Keene, 14-09.75. Shot put: Adrianna Buccieri, Pinkerton, 30-00.75.

Boys’ team scores: 1, Pinkerton, 100; 2, Bedford, 51; 3, Keene, 41; 4, Concord, 38; 5, Londonderry, 22; 6, Hanover, 17; 7, Lebanon, 13.

Winners

55 dash: Zach Verow, Bedford, 6.94. 300: Verow, Bedford, 37.04. 600: Colm Seigne, Hanover, 1:30.04. 1,000: Aidan Kindopp, Keene, 2:36.34. 1,500: Torin Kindopp, Keene, 4:14.94. 3,000: Nico Ramirez, Keene, 9:32.14. 55 hurdles: Adam Spencer, Pinkerton, 7.84. 4-by-160 relay: Pinkerton (Ryan Dane, Conor Seleny, Patrick Cotnoir, JR Rosario), 1:16.24. 4-by-400 relay: Pinkerton (Adam Spencer, Jeff Mize, Terence Coyle, Ethan Desmaris), 3:47.34. High jump: Matt Small, Pinkerton, 6-01.00. Long jump: Lucien Mumpini, Bedford, 20-11.25. Shot put: Patrick Hagearty, Londonderry, 51-11.00.

Night session

Girls’ team scores: Central 112, Memorial 96, West 48, Trinity 1.

Winners

55 dash: Liddy Houghton, Central, 7.94. 300: Katelyn Pepin, Central, 45.94. 600: Asia Mercier, Memorial, 1:42.24. 1,000: Corinne Robitaille, West, 3:06.84. 1,500: Corinne Robitaille, West, 4:59.94. 3,000: Fiona Doherty, Central, 11:05.64. 55 hurdles: Madi Lamper, West, 9.94. 4-by-160 relay: 1, West (Lamper, Nevaeh Rosa, Mya Joseph, Corinne Robitaille) 1:34.14. 4-by-400 relay: 1, Central (Taylor Rogers, Sophia Leonard, Keegan Pepin, Katelyn Pepin), 4:44.12. High jump: Katelyn McDonnell, Memorial, 4-10.00. Long jump: Mercier, Memorial, 15-01.25. Shot put: Midalia Baez, Central, 29-01.

Boys’ team scores: Memorial 118, Trinity 71.50, Central, 46.50, West 46.

Winners

55 dash: Ken Kabambi, West, 7.04. 300 dash: Ryan Kenny, Memorial, 38.74. 600: Hunter Cote, Trinity, 1:34.04. 1,000: Alex Cermak, Trinity, 2:50.44. 1,500: Danny Donovan, Trinity, 4:55.04. 3,000: Danny Donovan, Triity, 9:30.04. 55 hurdles: Ryan Kenny, Memorial, 8.34. 4-by-160 relay: Trinity (Jack Hudson, James Thibault, Hunter Cote, John Thibault), 1:20.84. 4-by-400 relay: Memorial (Thomas Gerton, Kristjan Fraser, Justin Discua, Zach Miller), 4:00.84. High jump: 1, Discua, Memorial, 5-04.00. Long jump: Jacob Rollins, Memorial, 18-11.75. Shot put: Jassiah Francis, 41-05.50.

Boys’ hockey

Windham 10, Central/West 2: Owen Larouco notched the hat trick, leading Windham past Manchester Central/West on Saturday.

Larouco was joined on the score sheet by teammates Charlie Breen, Alek Tunik, Mike Montanile, Parker Rice, Mike Blaschuk, Matt Crowley and Jack Flanagan. Matt Laforge scored for Central/West. The Jaguars improved to 4-1-1 while Central/West dropped to 0-5.

Girls’ hockey

Bishop Guertin 9, Pinkerton 8 (Saturday): The Cardinals (2-4) received a hat trick from Julie McLaughlin and two-goal efforts from Lindsey Hult, Emma Wallet and Brooke Yabroudy. Molly Fahey had three goals and two assists, and Jordyn Wasiejko added three goals and three assists for the Astros (0-5).

Bowling

Saturday

At Striker’s East, Raymond

Pinkerton scoring: Jason Barton 179, 183; Meghan Slater 126, 145; Bryant Nourse, 147, 128; Lance Lemieux, 162-137; Harry Michaud, 290, 217; Matthieu Gagnon, 152, 113.